Co zrobić, gdy komputer przestał działać?

Komputery potrafią być nieobliczalne, zwłaszcza wtedy, gdy monitor przestaje działać w czasie przygotowania ważnej prezentacji albo gdy program nie zapisał potrzebnych plików, a komputer po restarcie nie da się włączyć. Czasem przeraża również fakt, że przez przypadek kliknęliśmy na podejrzanego maila albo próbowaliśmy otworzyć załącznik i zamiast rozrywki czeka nas rozczarowanie i walka z trojanem. Takie przygody mogą się przytrafić każdemu, zwykle również spotykają użytkowników w godzinach wieczornych, gdy nie można się skontaktować z serwisem albo sklepem, w którym komputer był kupiony.

otwarty laptop na białym tle

Mniej szczęścia mogą mieć użytkownicy komputerów, czy laptopów oraz urządzeń peryferyjnych, jeśli posiadają je dłużej niż rok i przestała już obowiązywać gwarancja na wybrane podzespoły. Wówczas pozostaje pogotowie komputerowe i fachowa pomoc, której udzielają profesjonaliści, dostępna bardzo często przez całą dobę.

Informatycy i administratorzy, udostępniający swoją pomoc w ramach pogotowia, bardzo często w ciągu maksymalnie dwóch godzin są w stanie dojechać do klienta i pomóc mu w naprawie drukarki na miejscu, odwirusowaniu komputera czy w konfiguracji sieci internetu bezprzewodowego.

Najczęstsze problemy, z którymi klienci zwracają się po nagłą pomoc pogotowia komputerowego, dotyczą zawirusowania komputera przez kliknięcie fałszywych linków czy próbę otwierania podejrzanych załączników, utratę danych w wyniku błędów systemu czy konieczność reinstalacji systemu operacyjnego.

Mniej biegli w sprawach informatycznych użytkownicy komputerów mogą także zgłaszać się po pomoc przy instalowaniu urządzeń peryferyjnych, takich jak np. drukarki, skanery czy nawet routery.

Pogotowie jest w stanie dokonać także audytu informatycznego, może również archiwizować dane. W przypadku napraw, które wymagają zabrania laptopa czy komputera od klienta, pogotowie dokonuje wszelkich napraw u siebie, korzystając z fachowej wiedzy zatrudnionych specjalistów. Każda taka naprawa może być dodatkowo zabezpieczona wystawieniem gwarancji na wykonaną usługę na 12 miesięcy.

Dodatkową korzyścią dla klientów jest możliwość korzystania z usług elektroników, o czym przekonał się niejeden użytkownik, któremu udało się zalać kawą laptop albo uszkodzić mechanicznie wybrane elementy zestawu komputerowego.

Brak komentarzy do "Co zrobić, gdy komputer przestał działać?"

Zostaw komentarz

Powered by: WP