Lokaty, kredyty, ubezpieczenia

W powszednich opłatach wciąż rządzi gotówka

W masowych opłatach gotówka jest przez cały czas najpopularniejszym narzędziem płatności, ale w czasie ostatnich kilku lat zwiększyło się grono klientów korzystających z internetowych przekazów i innych rodzai płatności bezgotówkowych. Doświadczenia prezentują, że punkty kasowe stopniowo zwracają pole bankom.

Powtarzalne płatności realizowane przez rodziny są licznym zbytem. To wielkość, jaką porównać można z ilością wszelkich przekazów zlecanych przez osoby fizyczne i przedsiębiorstwa.

Spłacać możesz na wiele sposobów

Na lokalnym rynku operacji masowych konkuruje ze sobą masę graczy o nadzwyczaj zróżnicowanej wielkości. Najistotniejszą rolę mają nieprzerwanie Poczta Polska, która zdominowała segment operacji gotówkowych również banki, oferujące swoim użytkownikom nieco aparatów mogących służyć do płacenia codziennych zleceń. Bezgotówkowe formy opłat to m.in. dyspozycja przekazu, zlecenie stałe, dyrektywa zapłaty również zlecenie obciążania karty bankowej.

Przede wszystkim opłacalny jest rynek operacji gotówkowych. Ze względu na niedostatek ustawodawczych barier, usługi odbierania operacji za rachunki świadczyć może każdy podmiot gospodarczy. Z Pocztą Polską walczą dostawcy usług prowadzący własne punkty kasowe, filie opłat, firmy oferujące płatności w sklepowych kasach oraz banki (również odbierające wpłaty gotówkowe). Prowizje obciążane za opłacane gotówkowo rachunki mogą stać się źródłem głównych i stabilnych przychodów – przesądza o tym powtarzalny styl zleceń regulowanych przez obejścia domowe. Nic dziwnego, że sektor ten ciągle ciągnie świeżych graczy.

Brak komentarzy do "Lokaty, kredyty, ubezpieczenia"

Zostaw komentarz

Powered by: WP