Gdzie najlepiej sprzedać starą książkę… lub kupić – antykwariaty

Dużo ludzi ma takie zwyczaje, że daną książkę czyta jedynie raz, i później do niej już nie wraca. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji bywa odwiedzenie jakiegoś antykwariatu i tam przekazanie swojego księgozbioru na sprzedaż.

Z jakich powodów zatem antykwariaty to najlepsze miejsce na sprzedaż niepotrzebnych książek?

Historia ich zaczyna się w XVII wieku, kiedy w Holandii powstały miejsca umożliwiające sprzedaż literatury. Tego rodzaju forma zakupu i sprzedaży dzieł literackich dynamicznie zaczęła zdobywać popularność. Zarządzali nimi pasjonaci, dla nich książki były pasją, i tę pasję było widać.

Dawniej antykwariat kojarzył się z miejscem, w którym na ladach, półkach i podłodze rozłożone były książki, antyki i inne tego typu przedmioty. W połączeniu z zamiłowaniem ludzi którzy nim kierowali wejście do antykwariatu było jak udanie się w inny wymiar, świata poezji i literatury.

Obecnie coraz mniej jest takich miejsc, najstarsze wolno są zamykane, a kolejnych nie otwiera się.

Duży kawałek handlu używaną literaturą przejął internet, w sieci otworzyło się sporo antykwariatów. Niektóre funkcjonują również tradycyjnie, traktując internet jako dodatkowe źródło sprzedaży, a duża grupa funkcjonuje tylko w internecie.

Komentarze i opinie na forum:

Brak komentarzy i opinii na forum do "Gdzie najlepiej sprzedać starą książkę… lub kupić – antykwariaty"

Zostaw komentarz

Powered by: WP