Cera wrażliwa a krem matujący

Trendy w makijażu są różne. Jedni styliści preferują skórę idealnie matową, inni z kolei rozświetloną i lekko błyszczącą. Nikt jednak nie tęskni do cery wyglądającej tak, jakby została wysmarowana tłuszczem. Niestety posiadaczkom cery tłustej, która jest dodatkowo wrażliwa, wydaje się, że na nieatrakcyjny błysk są skazane. Czy jednak na pewno?

 

Zbyt częsty błąd

Kobiety posiadające cerę wymagającą matowienia często popełniają wielki błąd, próbując ją przesuszyć. W konsekwencji skóra przetłuszcza się jeszcze bardziej, bo w naturalny sposób próbuje się chronić, zwiększając wydzielanie sebum. Dodatkowo jeśli mamy cerę wrażliwą, doprowadzamy w ten sposób do niezwykle poważnych podrażnień. A tymczasem wystarczy zaspokoić wszystkie potrzeby naszej kapryśnej skóry, aby się uspokoiła i zmniejszyła aktywność gruczołów łojowych.

 

Krem matujący

Jego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i jednocześnie jej zmatowienie. Istotna jest równowaga, którą zapewniają składniki regulujące wydzielanie sebum. Niestety w przypadku cery wrażliwej ciężko jest dobrać odpowiedni produkt. Dzieje się tak z błędnego przekonania, że tłusta skóra nie jest zbyt wrażliwa. Na intensywnie działający kosmetyk może ona zareagować wypryskami, zaczerwienieniem i ogólnym podrażnieniem. Priorytetem przy wyborze kremu nie powinien więc być obiecywany mat.


fot. Pixabay / PublicDomainPictures

Co robić?

Z całą pewnością nie będzie łatwo znaleźć idealny krem. Jednak nie wolno się poddawać. Przede wszystkim poszukujmy wśród kosmetyków naturalnych przeznaczonych do pielęgnacji cery wrażliwej. Podstawą jest, aby ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej było jak najmniejsze. W związku z tym warto zwrócić uwagę na francuskie kosmetyki Miksa i dostępny w ofercie Lekki Krem Nawilżający 24h. Dzięki zawartości naturalnych składników takich jak nawilżająca gliceryna oraz regulująca miedź, krem ten zaspokaja wszystkie potrzeby naszej skóry, zaś dodatek pudru zapewnia matowe wykończenie.

 

Co ważniejsze?

Wspomnieliśmy, żeby przy wyborze kremu kierować się przede wszystkim potrzebami skóry wrażliwej. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że wymaga ona wiele troski i uwagi. W przeciwnym razie grożą nam nie tylko podrażnienia, lecz także reakcje alergiczne oraz silne uczulenia, które mogą doprowadzić do nadwrażliwości i atopowego zapalenia skóry. Po drugie zaś tłusta cera, na którą tak pomstujemy, dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd. Przyjdzie czas, gdy będziemy za nią dziękować.

Komentarze i opinie na forum:

3 komentarze do "Cera wrażliwa a krem matujący"

  1. Mira pisze:

    Polecam ten krem. W moim przypadku doskonale się sprawdza. Długo szukałam kremu do mojej skóry, w końcu znalazłam. Super.

  2. Klaudia pisze:

    Faktycznie cera tłusta dłużej zachowuje zdrowy, młody wygląd. Mam suchą cerę i mnóstwo z nią kłopotu, chętnie bym ją zamieniła na tłustą. 🙁

  3. Jolka pisze:

    Ciekawe informacje muszę poszukać kremu matującego mam niesamowicie tłusta skórę i robiłam właśnie taki błąd ze najpierw ją wysuszałam a później ona stawała się jeszcze bardziej tłusta i świecąca. Teraz już wiem co robić.

Zostaw komentarz

Powered by: WP