Depilacja laserowa – dla kobiet i mężczyzn

Lato cechuje się wysokimi temperaturami – to czas, kiedy szczególnie mocno eksponujemy ciało. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Korzystanie z zabiegów depilacji laserowej staje się coraz popularniejsze wśród obu płci. Związana z tym wygoda przyczynia się do cyklicznego zwiększania grona osób, które są zainteresowane tymi zabiegami. Czym się cechują? Czy są bolesne? Co należy wiedzieć przed udaniem się do takiego gabinetu? O tym poniżej!

  1. Depilacja laserowa – zalety
  2. Zabiegi depilacji laserowej dla mężczyzn
  3. O czym warto pamiętać przed depilacją laserową dla mężczyzn?

Depilacja laserowa – zalety

Laserowe usuwanie owłosienia jest często wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. To trwała metoda, dzięki której po całym cyklu spotkań możesz cieszyć się gładką skórą bez konieczności sięgania po maszynki jednorazowe. To także pomoc w utrzymaniu należytej higieny – brak owłosienia to także mniejsze ryzyko do namnażania bakterii. To rozwiązanie jest wygodne zarówno dla kobiet, bowiem pozwala usunąć owłosienie nóg, pach oraz bikini, jak i dla mężczyzn. Szczegóły sprawdzisz na: https://depilacja.pl/.

Zabiegi depilacji laserowej dla mężczyzn

Współcześnie wzrasta świadomość w zakresie depilacji laserowej dla mężczyzn. Panowie coraz chętniej wybierają profesjonalne zabiegi w gabinecie. Decydując się na taki krok mogą usunąć owłosienie np. z pleców czy klatki piersiowej. Bujne owłosienie dotyczy wielu mężczyzn. Niektórych z nich mogą one przeszkadzać z uwagi np. na względy higieny lub estetyki. Mimo podejmowania wielu prób w zakresie usuwania włosów (np. za pomocą plastrów z woskiem) mogą one przynosić jedynie krótkotrwałe efekty. Depilacja laserowa mężczyzn jest z kolei trwałym sposobem, bowiem laser może wniknąć głęboko pod skórę, co powoduje uszkodzenie cebulek włosowych.

O czym warto pamiętać przed depilacją laserową dla mężczyzn?

Punkt wyjściowy stanowi tzw. próba laserowa. Kosmetolog na niedużym fragmencie skóry sprawdza działanie lasera – to także dobry moment, aby zweryfikować swój próg bólu. Na takim kwalifikującym spotkaniu przeprowadzany jest także wywiad medyczny, dzięki któremu obie strony mogą ocenić, czy nie występują żadne przeciwwskazania dyskwalifikujące do przeprowadzenia zabiegu. Warto też zwrócić uwagę na to, aby w ciągu 2 tygodni przed pierwszym zabiegiem zaprzestać przyjmowania leków o charakterze fotouczulającym. Zaleca się wtedy także zaprzestania przyjmowania naparów z ziół o takich charakterze, np. w postaci naparów z dziurawca. Wykupienie serii kilku zabiegów może przynieść oczekiwane i co najważniejsze trwałe rezultaty!

Komentarze i opinie na forum:

1 Komentarz / opinia na forum do "Depilacja laserowa – dla kobiet i mężczyzn"

  1. Ewa pisze:

    Działa, ale trzeba wykonać serię zabiegów. Pojedynczy coś tam da, ale nie jakiś spektakularny efekt.

Zostaw komentarz

Powered by: WP