Fototapeta na ścianę w domu. Jaką wybrać by pasowała do naszego mieszkania i jak ją przykleić?

Obecnie dość modne stały się fototapety i coraz częściej wykorzystywane są nawet przez zawodowych dekoratorów wnętrz.

Jaką fototapetę wybrać by pasowała do naszego mieszkania?

Fototapetę wybieramy pod względem wielu czynników, jednym z tych czynników jest wielkość fototapety jaką potrzebujemy. Fototapety mają dużą rozbieżność jeżeli chodzi o rozmiar, mieszczą się w przedziale od 6 metrów do 12,5 metra. Fototapety w tych właśnie rozmiarach są pakowane w specjalne usztywniane rolki tak aby nie uległy zniszczeniu, do każdej rolki jest dołączony klej.

Jak przyklejać fototapetę

Ludzie często wybierają niekonwencjonalny sposób tapetowania ściany. Nie nakładają oni fototapety na całość ściany, tylko pokrywają fototapetą kawałek ściany, co daje wrażenie modnego stylu. Przede wszystkim przyklejając fototapetę musimy uważać by jej nie pobrudzić i nie uszkodzić. Jest to dużo trudniejsze niż przyklejanie klasycznych tapet. Musimy również zadbać o to by nie tworzyły się pod nie buły z powietrzem. Ściana musi być odpowiednie przygotowana i pod żadnym pozorem nie może z niej się kruszyć tynk lub stara farba.

Sklepy oferują różne rodzaje fototapet, takich sklepów możemy na w naszych miastach spotkać coraz więcej, ale także już teraz fototapety możemy również zakupić w sklepach internetowych, gdzie tak jak i w sklepie tylko w formie internetowej możemy obejrzeć fototapetę i dobrać odpowiedni rozmiar wybranej przez nas fototapety.

Komentarze i opinie na forum:

5 komentarzy do "Fototapeta na ścianę w domu. Jaką wybrać by pasowała do naszego mieszkania i jak ją przykleić?"

 1. Kika pisze:

  szablony są fajne. przy ich pomocy można bardzo łatwo i szybko zmienić wystrój pokoju. na stronie Magnata jest faktycznie sporo wzorów. mnie najbardziej podobały sie „meandry” w greckim stylu. wykorzystałam je do ozdobienia sypialni

 2. CeCe pisze:

  bardzo ładne te naklejki. weszłam na ich stronę i sobie pooglądałam. spodobały mi się też szablony malarskie i chyba je wykorzystam przy malowaniu mieszkania.

 3. Baszka pisze:

  Też mam takie naklejki. Zdecydowałam się na motywy roślinne. W sypialni mam kwitnące gałązki, a w przedpokoju cały rządek bambusa. Plusem jest to, że kiedy mi się znudzą mogę je odkleić nie niszcząc ściany.

 4. Mela pisze:

  Ściany mam pomalowane w pastelowych odcieniach a na to nakleiłam welurowe naklejki z magnata. tez bardzo fajnie wygląda. jest duży wybór takich naklejek więc jest w czym wybrać

 5. karmelka pisze:

  mam na ścianie fototapetę z Brooklyn Bridge w Nowym Jorku. Do tego niektóre ściany są pomalowane farbą strukturalną Magnat przypominającą beton. bardzo fajne się to razem komponuje.

Zostaw komentarz

Powered by: WP