Wiele osób przed spełnianiem marzeń powstrzymuje obawa o finanse. Często nawet, kiedy trafimy na atrakcyjną promocję biletów lotniczych, nie korzystamy z niej, bo boimy się kosztów, które przyjdzie nam ponieść w miejscu przeznaczenia. To szczególnie widoczne w przypadku dużych miast, słynnych stolic… Czy naprawdę nas na nie nie stać, czy może tylko tak nam się wydaje? Dziś pod lupę weźmiemy Paryż i sprawdzimy – czy można się tam dobrze bawić z niezbyt wypchanym portfelem?
Zacznijmy od kwestii transportu. Bilety lotnicze do Paryża można upolować w sieci już za kilkadziesiąt złotych w obie strony. W serwisach z wyszukiwarkami połączeń lotniczych takich jak Fru.pl zdarzają się też bardzo korzystne oferty tzw. pakietów wyjazdowych. Obejmują one przelot i zakwaterowanie, czasami też wyżywienie. Naprawdę warto być z nimi na bieżąco – w ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.
fot. Pixabay + modyfikacje własne
Aktualnie dostępna oferta lotów ze strony Fru.pl: Loty do Paryża
Co robić w Paryżu
Kiedy już zarezerwujemy lot do Praża i załatwimy kwestię noclegu (najlepiej zdecydować się tu na Couchsurfing – wielu paryżan należy do tej internetowej społeczności), czas pomyśleć – jak rozsądnie zaplanować pobyt we francuskiej stolicy, by nie spłukać się doszczętnie, a przeżyć niezapomniane chwile?
Luwr
fot. Wikimedia + modyfikacje własne
Pierwsze zaskoczenie – Luwr za darmo? Okazuje się, że wszyscy podróżnicy będący obywatelami Unii Europejskiej poniżej 26. roku życia mogą zwiedzać najsłynniejsze muzeum świata za darmo przez okrągły rok. Przekroczyłeś już tę magiczną granicę wieku? Nic straconego! Jeśli nie chcesz płacić za bilet, wybierz się do Luwru w pierwszą niedzielę miesiąca (w okresie od października do marca). Podobne zasady obowiązują w Centrum Pompidou i kilkunastu innych paryskich muzeach. Czyż to nie wspaniała wiadomość?
Cmentarz Pere Lachaise
To nekropolia, na której pochowane są prawdziwe legendy. Znajduje się na prawym brzegu Sekwany, w dzielnicy 20. Do najczęściej odwiedzanych należą nagrobki wielkich sław: Edith Piaf, Yves Montanda, Chopina, Moliera, Gertrudy Stein czy Marcela Prousta. W centrum uwagi znajduje się też grób Jima Morissona, legendarnego lidera grupy The Doors. Troskliwi fani zostawiają tu butelki po Jacku Danielsie… Wielu odwiedza też Oskara Wilde’a, gdzie zostawia liściki miłosne i odciski pocałunków. Warto przespacerować się po tym cmentarzu, szczególnie, jeśli Paryż przyszło nam odwiedzić jesienią – atmosfera miejsca robi niesamowite wrażenie.
Doskonale widać zatem, że jeśli już uda nam się znaleźć niedrogie loty, Paryż okazuje się miastem całkiem przyjaznym dla turystów. To tylko dwie najpopularniejsze propozycje. Wystarczy jednak poszperać i zrobić swój własny, dokładny research, by odkryć dużo więcej bezpłatnych atrakcji stolicy Francji. Powodzenia!