Jakie meble wybrać do pokoju dziecka?

Wybór mebli dla dziecka nie jest łatwy. Czym się kierować decydując się na daną kolekcję? Rozsądnie wybrane meble dziecięce ułatwią aranżację pokoju dziecka i utrzymanie w nim należnego porządku. Nie zapominajmy jednak, że choć styl mebli jest znaczący, to najważniejszymi kryteriami, jakie musi spełnić wybrana przez nas kolekcja są funkcjonalność użytkowania i bezpieczeństwo naszej pociechy.

Wybór stylu i wybarwienia mebli

Meble w pokoju dziecięcym powinny stanowić dobrą bazę do dalszej aranżacji wnętrza. Nie warto wybierać mebli zbyt wyraźnych, a nawet krzykliwych pod względem stylu i kolorystyki. Lepiej postawić na proste formy i ponadczasową kolorystykę, jak w meblach Bellamy. Dzięki temu nie tylko łatwo stworzymy spójną aranżację w pokoiku dziecka, ale także będziemy mieć pewność, że wybrany zestaw mebli nie wyjdzie z mody i nawet z upływem lat nasze dziecko będzie mogło z powodzeniem z niego korzystać mimo kilkukrotnej zmiany wystroju wnętrza. Białe meble Bellamy, czy też w odcieniu szarości lub z elementami w naturalnym kolorze drewna to praktyczny wybór.

Bezpieczne meble, czyli jakie?

umeblowany pokój dziecka

Każdy rodzic wie, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Pamiętajmy o tym także podczas wyboru mebli do pokoju dziecięcego. Przed zakupem wybranej kolekcji mebli warto sprawdzić, czy spełnia ona europejskie standardy i normy bezpieczeństwa – tak, jak https://www.lampsandco.pl/kategoria/meble-bellamy. W trosce o bezpieczeństwo maluchów, większe (takie, jak regały) mają możliwość zamontowania do ściany. Co więcej, zaokrąglone ranty mebli pozwalają na zminimalizowanie ryzyka i skutków przypadkowych uderzeń.

Wyposażając pokój dziecięcy miejmy na uwadze także funkcjonalność mebli. Zestawy mebli i dodatków warto dobierać pod kątem aktualnych, ale i przyszłych potrzeb – np. komoda z kolekcji mebli Bellamy, w zestawie z łatwym w montażu i demontażu przewijakiem. Tego rodzaju rozwiązania z pewnością ułatwią opiekę nad maluszkiem i pozwolą na użytkowanie mebli przez lata.

Komentarze i opinie na forum:

5 komentarzy do "Jakie meble wybrać do pokoju dziecka?"

 1. Anka pisze:

  Ja też! Mi te meble stoją już wile lat i dalej się trzymają, nic się z nimi nie dzieje, a wyglądają nadal dobrze i designersko.

 2. Anonim pisze:

  a ja lubię Ikeę 😛

 3. Martunia pisze:

  Piękne meble, nie to co wszechobecna Ikea

 4. Ewka pisze:

  Ale super

 5. Aga pisze:

  Ale słodki wystrój. Lubię białe meble.

Zostaw komentarz

Powered by: WP