Istnieje wiele trybów żywienia, dzięki którym możliwe jest zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Niestety większość z nich sprowadza się do konieczności przestrzegania rygorystycznych zasad. Inne są może bardziej przyjemne, lecz efekty nie są już tak obiecujące.
Najmniej liczną, ale jednak istniejącą grupą są diety łączące dobre rezultaty oraz ciekawy jadłospis. W skład niej wchodzi właśnie tytułowa dieta kapuściana, którą zamierzam zaprezentować.
Skład jadłospisu diety
Dietetycy zalecają, by nie sugerować się tytułową kapustą – oprócz niej dozwolone jest spożywanie wszystkich owoców (z małym wyjątkiem – bananem, który jest zbyt tuczący), przypraw (bez soli), mięsa (chude, bez dużej ilości soli) i nabiału. To wszystko sprawia, że monotematyczność potraw nam nie grozi.
Zalety diety
Znając już skład naszego trybu odżywiania wiadomym jest, że główną zaletą diety kapuścianej jest je różnorodność żywieniowa. Dodatkowy atut wyznacza niska zawartość kaloryczna kapusty, która bądź co bądź powinna być obecna minimum raz dziennie w dowolnym posiłku. Popularnym rozwiązaniem jest zjadanie na obiad zupy kapuścianej, którą można przygotować z papryki, kapusty, kilku niezbędnych przypraw jak pieprz i rozdrobiony czosnek oraz kilku cebul.
Dieta kapuściana pozwala na zrzucenie ponad pięciu kilogramów zbędnej wagi w niecały tydzień, co, biorąc pod uwagę „sympatyczność” żywieniową jest wielkim plusem. Dla porównania – o wiele trudniejsza dieta cytrynowa, nazywana przez niektórych wprost głodówką, gwarantuje zaledwie siedem kilogramów.
Podsumowanie
Dieta kapuściana zachwalana jest przez wszystkich nie tylko z powodu skuteczności, lecz dobrej reklamy – stosowana jest ona przez hollywoodzkie gwiazdy, więc aby nazwa była mniej „obciachowa”, kapuściany tryb żywienia określany jest także mianem diety kalifornijskiej, kanadyjskiej lub szwedzkiej.