Klocki litery i cyfry jako ciekawa pomoc dydaktyczna

Klocki bawią, klocki….uczą? Sprawdź, jakie dydaktyczne korzyści może przynieść zaopatrzenie dziecka w atrakcyjne zabawki edukacyjne.

Klocki. Prosta zabawka, która ma wiele różnych twarzy. Od wielu, wielu lat znajduje się na szczycie najpopularniejszych zabawek dziecięcych. Można z niej budować nieskończenie wiele budowli, konstrukcji czy postaci – jedyna granica to wyobraźnia dziecięca, choć i ta niezwykle często wydaje się nie mieć końca. Klocki na przestrzeni dziesięcioleci przeszły niezwykłą metamorfozę: od prostych drewnianych elementów przez plastikowe ich wcielenie aż do niesamowicie precyzyjnych drobnych elementów, z których można tworzyć konstrukcje przestrzenne i modele realnych budynków. Klocki to doskonały pomysł na prezent, ale także bardzo skuteczna pomoc dydaktyczna.

zabawa klockami konstrukcyjnymi z rodzicami

Na rynku można spotkać bardzo zróżnicowane klocki dydaktyczne https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-konstrukcyjne-207.html.

Klocki tego typu spełniają dwie funkcje: są zarazem doskonałą zabawką, która przy okazji uczy i pomaga zdobywać nowe umiejętności i wiedzę. Edukacyjny wymiar klocków to również nauka koncentracji, skupienia na zadaniu oraz odnajdowania klucza do rozwiązywania problemów. Klocki edukacyjne mogą bawią i uczą nie tylko w zabawie z rówieśnikami, ale także z rodzicami czy solo. Nauka kolorów, cyferek czy literek to jedynie pierwszy z wymiarów edukacyjnych klocków, ten na najniższym niemal poziomie.

Klocki edukacyjne literki pozwalają na samodzielna naukę alfabetu, ale także utrwalenie wiadomości zdobytych w szkole. Klocki plastikowe z literkami w zależności od zaawansowania poziomu dziecka mogą składać się w wyrazy lub układać w cale zdania. W ten sposób można budować historię lub na podstawie słów-kluczy wymyślać fabuły. Taka zabawa to doskonały pomysł na rodzinny wieczór. klocki edukacyjne z literkami pomogą utrwalić tajniki ortografii, pozwolą na wyćwiczenie zasad pisania konkretnych słów, także w językach obcych.

zabawa klockami rodzice i dwójka dzieci

Cieszące się popularnością wśród dzieci we wszystkim wieku są klocki edukacyjne ludziki – to dzięki nim dziecko może wyćwiczyć naukę liczenia, nazwy kolorów lub poprawić małą motorykę swoich dłoni.
Matematyczne zestawy – klocki z cyframi wzmacniają naukę tabliczki mnożenia, potrafią udoskonalić umiejętności i wiedzę dotycząca działań matematycznych, podstawowych pojęć czy porównywania wielkości. Doskonała zabawka dla małych wielkich umysłów ścisłych!

Na rynku istnieje szeroki wybór klocków o charakterze edukacyjnym. Warto przyjrzeć się ofercie nieco bliżej, porównać wiele różnych marek, zestawów, jednym z miejsc, w których można znaleźć bogaty i szeroki wybór klocków jest portal https://klocki.edu.pl.

Komentarze i opinie na forum:

3 komentarze do "Klocki litery i cyfry jako ciekawa pomoc dydaktyczna"

  1. Olka pisze:

    Do mnie co kto przychodzi to przynosi jakiś prezent i zazwyczaj to jest zabawka właśnie. Także ja sama już prawie nie kupuję, chyba, że na jakąś okazję. Też nie może być tak, że dziecko dostaje zawsze wszytko co chce.

  2. Mega pisze:

    No to jak już kupować, to właśnie takie pro rozwojowe.

  3. Ela pisze:

    Teraz dzieci mają za dużo zabawek.

Zostaw komentarz

Powered by: WP