Wyjazd do Meksyku na wakacje – kobiety w Meksyku

Kraje latynoskie kojarzą się nam, Europejczykom, zarówno z upalnym klimatem, językiem hiszpańskim, żywiołową muzyką, tequilą, stereotypowym wizerunkiem macho, jak i… z tradycyjną, wielodzietną, najczęściej katolicką rodziną, gdzie kobieta ma przede wszystkim być dobrą córką, a następnie żoną i matką. Nie inaczej jest w Meksyku.

Meksyk - plaża Wychowani w matriarchalnych rodzinach Meksykańczycy, których od dzieciństwa kreuje się na stereotypowych machos, prawdziwych mężczyzn, podziwiają kobiety, aczkolwiek wciąż mają one niższy status społeczny. W celu ochrony kobiet przed napaściami i gwałtami (co roku tysiące kobiet stają się ofiarami przestępstw, szczególnie w miastach przygranicznych, takich jak Juarez) w Mexico City uruchomiono specjalne autobusy komunikacji miejskiej przeznaczone wyłącznie dla przedstawicielek płci żeńskiej. Męska dominacja, tak kojarzona z latynoskimi machos, traci jednak obecnie na sile – Meksykanki coraz śmielej konkurują z mężczyznami na różnych polach zawodowych i społecznych. Model rodziny wielodzietnej i wielopokoleniowej jest jednak wciąż typem dominującym – kobieta jest tam „szyją, która kręci głową”. Rodzina to najwyższa wartość dla mieszkańców Meksyku, dla dobra której wiele się wybacza, często nawet przelotne romanse.

Kobieta – turystka nie może czuć się podczas wycieczki po Meksyku w pełni bezpiecznie. Statystyki pokazują, że mimo wzmożonych ostatnio środków bezpieczeństwa względem kobiet ciągle zdarzają się brutalne przestępstwa. Warto zatem podróżować w grupie. Najbezpieczniej zdaje się być w dużych, słynnych kurortach, takich jak Acapulco, czy Cancún oraz w miejscach często odwiedzanych przez turystów, jak Jukatan. Te zresztą miejsca oferują spragnionym wypoczynku urlopowiczkom najwięcej atrakcji – leniwe godziny w spa i ośrodkach odnowy, niezliczone kafejki i restauracje, a dla aktywnych – nurkowanie na lagunie, pokazy nieustraszonych nurków klifowych czy ekscytujące rejsy motorówką. Elegantkom poleca się zakupy na placu katedralnym w San Cristobal. Tamtejsza feeria barw chust, spódnic oraz tradycyjnej biżuterii słynie wśród turystek z całego świata.

Komentarze i opinie na forum:

1 Komentarz / opinia na forum do "Wyjazd do Meksyku na wakacje – kobiety w Meksyku"

  1. tooma pisze:

    Od lat marzy mi się wyjazd do Meksyku, niestety jeszcze troszkę muszę oszczędzić zanim tam polecę. Ale jak na razie zbliża się urlop wielkimi krokami więc trzeba coś wymyślić ciekawego i odpocząć. Zastanawiam się nad objazdem po Turcji. Znalazłam w alfie bardzo fajny program wycieczki i chyba się skuszę. W Turcji byłam raz ale nie zwiedzałam jakoś bardzo dużo, a słyszałam, że jest to bardzo piękny kraj.

Zostaw komentarz

Powered by: WP