Skuteczne sposoby na płaski brzuch

Wiele kobiet zawsze pragnęło mieć płaski brzuch, który z pewnością uatrakcyjniłby ich wygląd zewnętrzny. Szczerze mówiąc, aby to przyziemne marzenie zostało zrealizowane, nie potrzeba ani morderczych treningów, ani diet – cud, ani także kosztownych zabiegów. Wystarczy tylko przestrzegać siedmiu zasad, które zamierzam zaprezentować w dzisiejszym artykule.

płaski brzuszek
fot. A. Martin (SXC)

1. Woda mineralna to podstawa – dzień warto zacząć od wypicia szklanki wody mineralnej, która “obudzi” nasz przewód pokarmowy. Jeśli woda jako taka nas nie zadowala, można dodać do niej np. sok cytrynowy.

2. Długi sen – to pojęcie jest z pewnością z dla wielu z nas pojęciem względnym, ale wielu ekspertów doradza, aby spać około 8 godzin dziennie. Tak, to już można nazwać dość długim snem, który pozwoli naszemu ciału przetworzyć większość substancji, które przyjęliśmy w ciągu dnia.

3. Walka ze stresem – stan rozluźnienia sprzyja naszej urodzie, dlatego też postarajmy się jak najczęściej unikać stresu. Warto zacząć np. regularnie biegać, aby odreagować dzień.

4. Zimna woda – woda w temperaturze około 15 stopni bardzo dobrze sprawdza się w pobudzaniu naszego krążenia, co przyśpiesza rozpad komórek tłuszczowych. Jak to wykorzystać? W czasie kąpieli warto odkręcić zimną wodę w natrysku i masować nim brzuch, “rysując” koliste kształty.

5. Szorowanie – codziennie przed lub po kąpieli weź szorstką gąbkę i szoruj nią swój brzuch przez kilka minut, dzięki czemu likwidujesz złogi na brzuchu. Pamiętaj tylko aby nie przesadzić z intensywnością szorowania – musisz to zrobić z wyczuciem.

6. Regularne spacery – postaraj się regularnie spacerować na świeżym powietrzu przynajmniej przez dwadzieścia minut dziennie. Nie musisz modyfikować pod to swoje codziennego planu zajęć – wystarczy wdrożyć to metodą małych kroczków, np. rezygnując z korzystania z windy.

7. Lekka dieta – nie narzucam żadnych rygorystycznych sposobów odżywiania – postaraj się tylko zastąpić potrawy, do których jesteś przyzwyczajona na nieco lżejsze posiłki. Przykładowo, naleśniki z serem zastąp zupą kremową, a kotlety schabowe z ziemniakami wcale nie mniej pożywną sałatką ryżową.

Komentarze i opinie na forum:

1 Komentarz / opinia na forum do "Skuteczne sposoby na płaski brzuch"

  1. mania pisze:

    Jeszcze jednym, bardzo dobrym sposobem na płaski brzuch są codzienne “brzuszki”. Najlepiej wykonywać je rano przed śniadaniem. Zapewniam, że już po 2 tygodniach widać efekty.

Zostaw komentarz

Powered by: WP