Porady lekarskie przez internet – bezpłatna konsultacja kardiologiczna

W ramach projektu Coridum można obecnie uzyskać bezpłatną konsultację kardiologiczną. W tym celu wystarczy na stronie Cordium zostawić swój numer telefonu lub wypełnić zamieszczony tam formularz.

przekrój serca

Projekt ten oferuje osobom z problemami kardiologicznymi 24h monitoring serca. Jest to niewątpliwie dość ciekawy projekt współfinansowany z programu Innowacyjna Gospodarka. Aczkolwiek jest to projekt komercyjny – opłata za taką usługę 24-godzinnego monitoringu zależy od wybranego pakietu.

Obecnie w ramach akcji promocyjnej można tam bezpłatnie uzyskać porady lekarza – kardiologa.

Szczególnie zalecane dla osób którym:

 • Często zmienia się temperatura ciała, co może mieć wpływ na stan zdrowia serca;
 • osób, których serce jest narażone na dodatkowe obciążenie;
 • osób zagrożonych zawałem;
 • osób z arytmią serca;
 • i innych osób z chorobami serca;

Może to się okazać również bardzo przydatna usługa dla osób starszych, szczególnie w okresach upałów jakie niedawno mieliśmy w Polsce.

Komentarze i opinie na forum do poradnika: “Porady lekarskie przez internet – bezpłatna konsultacja kardiologiczna”

31 Komentarzy i opinii na forum
 • Anonimowy

  Agata, nie jestem lekarzem, więc nie odpowiem na Twoje pytanie, ale przemyśl sobie ten piercing. Mnie się to osobiście okrutnie nie podoba. Szczególnie w takich miejscach. No, ale to tylko opinia anonimowego gościa w internetu. Pozdrawiam.

 • Agata

  Witam od 1.5 roku mam stwierdzoną łagodną mvr i nieokreślone zaburzenia rytmu serca. Zażywam propranolol 2 razy dziennie po 20 mg. Zamierzam wykonać sobie piercing sutków i teraz mam pytanie, czy bez żadnych obaw mogę zrobić sobie kolczyki, bo dowiedziałam się że osoby z niedomykalnością nie mogą takich piercingu wykonywać.

 • johnumakaronu@gmail.com

  Dzień dobry proszę o pomoc przy odczytaniu tego wyniku.
  W badaniu wysiłkowym uwidoczniono ognisko nieco osłabionego gromadzenia znacznika w obrębie segmentu przy koniuszkowego ściany dolnej które ulega poprawie w badaniu spoczynkowym ponadto w badaniu wysiłkowym nierównomierne nieco osłabiony wychwyt z znacznika w obrębie segmentu podstawowego i środkowego ściany dolnej dolnobocznej które wydaje się ulegać poprawie w badaniu spoczynkowym poza tym w przybliżeniu prawidłowy rozkład radioformacjałtyku w obrębie mięśnia lewej komory serca w badaniu bramkowym prawidłowa kurczliwość i ruchomość ścian lewej komory e d v równa się 78 ml esv równa się 32 ml frakcja wyrzutowa lewej komory wynosi 59%. Wnioski w badaniu uwidoczniono niewielkie ognisko o syntegraficznych cechach niedokrwienia odwracalnego w segmencie przy koniuszkowym ściany dolnej stanowi około czterech procent mięśnia lewej komory ponadto ognisko o niejasnej etiologii w obrębie segmentu podstawowego i środkowe go ściany dolnej dolnobocznej odwracalne niedokrwienie? Artefakt apeluacji, a te nuacji tkanek pozasercowych? Stanowi około czterech pięciu procent mięśnia lewej komory poza tym prawidłowa perfuzja są to wyniki z zakładu medycyny nuklearnej bardzo proszę o pomoc bo wizytę dopiero mam w przyszłym roku ,a wchodząc na czwarte piętro muszę robić sobie trzy przerwy aby nie zemdleć dziękuję pozdrawiam

 • Gołota

  Witam serdecznie. Mam pytanko:Mój tata ma 84 lata. Pytanie jest takie dlaczego na siedzącą zamyka oczy na 2 do 5 minut i tak co chwilę. Co może być powodem takiej sytuacji.

 • Anonimowy

  Co znaczy przerost prawej Komory serca. Wyszło z opisu ekg.

 • Agunia

  Witam serdecznie. Moja mama przeszła bardzo rozległy zawał serca tydzień temu. Moja 64 letnia mama chorująca na arytmie serca dostała ostrego ataku arytmii czuła silny ból w klatce piersiowej miała duszności puls 188 i saturacje 82 podwyższoną temperaturę 37.8. Natomiast wezwałam pogotowie ułożyłam mamę na podłodze mama bardzo się bała ale starałam się uspokoić mamę. Jednak zanim przybyło pogotowie doszło do zatrzymania krążenia więc nie czekając na nic rozpoczęłam reanimacje ratownicy kontynuowali podali dwukrotnie adrenalinę i wykonali defibrylacje powtórzono defibrylacje 5 razy wstrząsy były dość silne. Udało się przywrócić krążenie jednak krótko po tym doszło do migotania komór podłączono autopulse ( sprzęt do mechanicznego uciskania klatki piersiowej ) i tak zabrano mamę do szpitala. Gdy tam dotarłam mama leżała pod autopulse była zaintubowana. Urządzenie dość mocno wykonywało masaż serca tak że mama cała się ruszała bałam się że uszkodzeniu ulegną jej piersi lub dojdzie do złamania mostka jednak nic takiego się nie stało. Co jakiś czas drżała jak przy defibrylacji obserwowałam przez szybę jak ratują mamę w ten sposób. Na szczęście udało się mama odzyskała przytomność świadomość odpowiedni rytm zatokowy powrócił. Lekarz powiedział, że po tak rozległym zawale to dobrze, że przeżyła i obyło się bez powikłań neurologicznych. Mama ma dość obfity biust a gdy podłączone zostało autopulse zdjęto jej ubranie gdy zabierano mamę do szpitala nie chciano jej przykryć zrobiono to na moja usilna prośbę. Potem gdy było już po wszystkim też w szpitalu leżała bez przykrycia mimo tego iż prosiła personel medyczny aby to zrobić. Czuła się niekomfortowo jednak nikt na to nie reagował dlatego zrobiłam to sama panie pielęgniarki patrzyły na mnie wrogo ale trudno komfort mamy był ważniejszy niż czyjeś obrażone miny. Nie wiem dlaczego w przypadku mojej mamy był to jakiś jakby problem? Mama odczuwa też ból w piersiach piersi są zaczerwienione jednak personel właściwie za dużo na to nie mówi. Czy może to być po defibrylacji albo po pracy autopulse? Czy autopulse musi być stosowany bez ubrania? Może gdyby miała na sobie coś teraz nie byłoby problemu? Dlaczego mama cały czas mimo upływu tygodnia jest pod tlenem? Ciężko się jej oddycha. Lekarze mówią, że to normalne ale czy na pewno? Chciałam też zapytać czy urządzenie autopulse dostosowuje siłę masażu do potrzeby w sensie czy jednych masuje mocniej a drugich słabiej? Czy siła wstrząsu przy defibrylacji też jest mniejsza lub większa w zależności od potrzeby? Ile trwa akcja reanimacyjna? Mam wrażenie, że u mamy trwała bardzo długo Czy zrobiono dla niej jakiś wyjątek? Znaczy to dobrze ☺ Cały czas byłam przy niej i powtarzałam jej aby się nie poddawała. Czy to mogło w czymś pomóc. Jak mam się nią zajmować po powrocie do domu? Czy jest możliwość aby epizod się powtórzył? Jeśli to możliwe proszę o odpowiedź na moje pytania to bardzo dla mnie ważna sprawa. Może ktoś ma podobne doświadczenia.

 • Stoalop

  Obecnie konsultacje online, czyli bez wychodzenia z domu odbywają się w kilku różnych formach. Lekarz może rozmawiać z pacjentem przez telefon, za pośrednictwem wirtualnego czatu, a także przy wykorzystaniu kamerki internetowej. To formy kontaktu, które do tej pory znaliśmy głównie z kontaktów prywatnych.

 • Gość

  Jak Ci lekarz zalecił? Bo trochę nie rozumiem, razem czy osobno? Ogólnie to raczej słuchaj lekarza, bo na forach to różne „spece” piszą bez wiedzy odpowiedniej.

 • Wiewiórka

  Dzień dobry. Dzisiaj byłam u kardiologa na szczęście wszystko ok. Okazało się że mam bardzo silne nerwobóle i w związku ze stresem wysokie ciśnienie. Lekarz przepisał mi propranolol Accord 10 mg rano i w razie potrzeby w południe i hydroksyzynę wieczorem, czy te leki można brać niby nie razem, ale jakoś mam wątpliwości.

 • Kobieta 30

  Witam od dziecka miałam problem z krążeniem krwi i zawsze było mi zimno. Od 3 miesięcy mam niskie ciśnienie i źle się czuję mam zawroty głowy mroczki przed oczami szum w uszach osłabienie i odczucie wymiotne. Moje ciśnienie wącha się od 110/71 puls 71 a 88/54 puls 47 byłam z tym u lekarza rodzinnego 3 miesiące temu i po dobrym tygodniu wykonano mi EKG i pobrali krew wszystko okazało się dobrze. Od kilku dni mam ciśnienie dochodzące do 88/54 puls 54 bardzo źle się czuję byłam u lekarza rodzinnego i powiedział że moje ciśnienia jest ok i jak będę się źle żuć to mam się położyć i odpocząć i nie chce mi dać skierowania do
  Specjalisty. Mam zostawić to tak jak jest czy mam walczyć i iść do specjalisty dodam że przy mierzeniu ciśnienia czasami wyskakuje mi arytmia.

 • Ewa

  @Karoooooo Nie musi być to serce, ale jeśli to nie ma żartów. Dowiedz się jak wygląda kwestia twojego polskiego ubezpieczenia w Niemczech, bo pewnie nie masz europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ. Gorzej jak tam pracujesz i w ogóle nie masz ubezpieczenia zdrowotnego. No, ale to jednak chodzi o życie, więc wtedy inne rzeczy są bez znaczenia.

 • Karoooooo

  Witam. Od dwóch dni mam ostry bol od lewej strony na środku klatki piersiowej. Ból często się nasila przy oddychaniu i ruszaniu. Jestem teraz w Niemczech i nie mam możliwości pójścia do lekarza. Bardzo się boje.

 • Beata

  Witam. Proszę o wytłumaczenie mi wyniku echa serca czy wszystko jest w porządku. Jama serca nieposzerzona. Napływ mitralny-typu zaburzonej relaksacji lewej komory. Zastawka mitralny -w normie, śladowa niedomykalność. Zastawka trójdzielna-norma śladowa niedomykalność. Zastawka płucna, norma, czas akcel płucnej 130ms, śladowa niedomykalność. Wiotka przegroda międzyprzedsionkowa.

 • On

  Czy przy ostrym zapaleniu osierdzia i zapaleniu mięśnia sercowego można się zaszczepić przeciwko covid?

 • Edi

  Witaj. Nie sądzę, że ktoś Ci odpowie na takie pytanie, bo to wymaga specjalistycznej konsultacji lekarskiej i wglądu do wyników badań. W każdym razie jeżeli masz wątpliwości zasięgnij opinii innego lekarza specjalisty. W Internecie na forach ludzie Ci głupoty napiszą. Znajdą się i tacy co Ci specyfiki będą wciskać z pseudo cudownym działaniem, które rzekomo Cię same uzdrowią i jeszcze wyleczą inne choroby. Także uważaj na porady quasi doktorów internetowych.

 • Kardiolog

  Dzień dobry, wykryto u mnie Myokarditis w tłumaczeniu jak się nie mylę zapalenie mięśnia sercowego. Chcą przeprowadzić na mnie zabieg. Podobno tylko to mi pomoże w powrocie do zdrowia. Zabieg Kardiowersji. Nie wiem czy, aby na pewno nie ma innej metody leczenia choćby leki. Obawiam się tego zabiegu. Proszę o radę.

 • Alicja

  Witam. Mama jest po 3 zawałach i już długo nie miała robionego przepływu krwi. Chcemy z siostrami złożyć się na taki zabieg, ale nie wiemy jaki dokładnie wybrać. Co będzie lepsze czy przepływ żył kończyn dolnych, czy tętnicy? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

 • Mar

  Może to migrena. Co do ciśnienia to zależy jakie masz standardowo. Nie każdy ma książkowe. Nie jestem jednak lekarzem. Jeśli źle się czujesz to powinien Cię lekarz zbadać.

 • Klaudia

  Witam mam 28 lat od tygodnia głowa boli mnie praktycznie codziennie (od kąd pamiętam miałam bóle głowy) wczoraj bolała mnie bardzo do tego odczuwam ból w klatce piersiowej ciśnienie jakie miałam 117/72/140 ostatnie dni 117/75/108, 110/68/114

 • Marek

  No to dość niskie, ale nie jestem lekarzem. Chyba to nie jest jakiś większy problem. Jak tak będzie cały czas i Panią to martwi, to powinna Pani pójść do lekarza i zbadać.

 • Anonimowa

  Mam 83 lata. Przed chwilą zmierzyłem sobie ciśnienie 112/62 puls 91.

 • Kamil

  Witam.
  Mam 31 lat i mniej więcej od miesiąca zacząłem odczuwać nieprzyjemny szum w uszach i moje serce co jakiś czas dziwnie pracuje (kołacze), oczywiście ten objaw występuje u mnie 2 czasem więcej razy na dzień. Co w tej sytuacji robić?

 • Częstoskurcz

  WITAM, rok temu miałem częstoskurcz zawieźli mnie na pogotowie i złapali go na ekg lekarz powiedział, że to częstoskurcz przedsionkowo-komorowy AVRT. PO Krótkim pobycie w szpitalu przy wypisie dostałem skierowanie do szpitala w Krakowie Jana Pawła na konsultacje. Lekarz powiedział, że ablacja. Mam pytanie – jeżeli ten częstoskurcz już 1,5 roku nie wraca i był to tylko jeden raz to co robić?

 • lukaszp1265

  Witam
  Ostatnim czasem mam częste kołatanie serca. Jest one systematyczne od około miesiąca. Czuje również jakby kłucie w mostku. Robiłem kilkukrotnie ekg i lekarze za każdym razem byli zdania, że nic nie wykazuje, ale dla mnie to jest bardzo dziwne. Czy to jest możliwe, że ekg nic nie wykazało? Ostatnio dużo zrzuciłem wagi i przybrałem w krótkim czasie około 10 kg. Czy może to być przyczyna? Bardzo mnie to nie pokoi. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

 • Wojtek

  Witam serdecznie mam sprawę i potrzebuję garść informacji ws medycznych.
  Mój teść miał we wtorek 21 Czerwca zawał serca. Z informacji mi znanych postronne osoby go reanimowały do przyjazdu karetki. Trwało to około 25/30 minut. Następnie załoga pogotowia w wyniku dalszych czynności reanimowali go kolejne 20 minut. Po czym przywrócili mu akcję serca i przewieźli do szpitala w stanie śpiączki. Od przyjęcia do badan tomograficznych minęło około 5 / 6 godzin, na których NIE WYKAZAŁO NIEDOTLENIENIA MÓZGU. W stanie śpiączki farmakologicznej przebywał do 48h. W śpiączce był 6 dni. W 8 dniu ponownie zbadali teścia i wykazało całkowite, CAŁKOWITE NIEDOTLENIENIE MÓZGU i tu mam prośbę do państwa proszę o wyjaśnienie mi na chłopski rozum co się stało, że do 4 czy 5 dnia teoretycznie było dobrze, a 8 dnia stracił rozum i praktycznie jest rośliną. W między czasie miał infekcje jelitową oraz zabieg koronografii. Proszę o pomoc w zrozumieniu tej zagadki.

 • admin

  Najlepiej jeżeli zapyta Pani jego lekarza.

 • Ab

  Mój narzeczony ma wszczepiony rozrusznik serca, teraz czeka go ablacja, nie mamy jeszcze potomstwa, czy będzie mógł mieć dzieci ?

 • Ewa

  Proszę o szybka odpowiedz ponieważ przebywam w Niemczech. W lipcu miałam koronarografię na dwóch tętnicach z 2 godz zabiegiem. Czułam się dobrze. I nagle w tamtą środę dostałam wysokiego ciśnienia 182/102. Dostałam drgawek po wypiciu herbaty i ogrzaniu przeszło do 160 i tak od tygodnia mam problem z ciśnieniem albo jest wysokie, albo niskie do 115/75 do tego ból w klatce piersiowej promieniuje do barku lewego i mrowienie. Pulsują mi tętnice szyjne, zimnie kończyny. Kiedy ciśnienie się wzmaga muszę iść na stolec – jest normalny, ale częsty. Szum w uszach i tętniące kończyny, do tego od czasu do czasu muszę odpluć wydzielinę – jest biała. Byłam u lekarza. Trafiłam na ginekologa, który na izbie przyjęć powiedział, że ciśnienie nie jest złe 162/100. Przy tym bólu i stresie ze strachu rozpłakałam się i lekarz (Polak) stwierdził, że jestem do leczenia psychiatrycznego, nie słuchał, ani nie rozumiał co mu mówię. Nawet nie chciał zrozumieć. Na drugi dzień pojechałam do mojego lekarza pierwszego kontaktu. Zrobiono mi EKG i nic nie wykazało. Puls był nawet niski więc norma (na poczekalni czekałam dość długo, wiec byłam w spoczynku). Pani doktor uznała, że to raczej stres i ewentualnie skontaktuje się z kardiologiem. Ale mnie dalej boli i tak jak opisałam się dzieje. Kiedy siedzę jest ok. Gdy więcej pracuję i ciężej jest tragicznie. Ciśnienie się wzmaga, a ból nasila. Nikt mi nie wierzy uważając, że to psychika. Przebywam w Niemczech mam wrócić do kraju ok 20 grudnia. Proszę o odpowiedz.

 • Paulina

  Moja babcia ma migotanie przedsionków, niedługo będzie miała zabieg kardiowersji. Z tej przyczyny lekarz zapisał jej pradaxa, po którym się źle czuj. Mam pytanie jaki jest najlepszy zamiennik?

 • admin

  Droga Pani,
  nie mam kompetencji, by udzielić Pani odpowiedzi na Pani pytania, ponieważ nie jestem lekarzem. Jednak uważam, że nie powinna się Pani kierować opiniami, komentarzami w portalach i na forach, bo często piszą je ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, a i tak się wypowiadają. Jeżeli ma Pani wątpliwości wobec zaleceń lekarza, powinna Pani udać się do innego na konsultacje i porównać opinie. Ewentualnie może się Pani czegoś dowiedzieć na jakichś forach internetowych, gdzie wypowiadają się kobiety z podobnym problemem. Co do wymiotowania to się nie ma czego wstydzić. To nie jest nic aż tak dziwnego. Choroba jak każda inna. Lepiej powiedzieć lekarzowi, niż się wstydzić, bo może mieć to duże znaczenie.

  Co do zaburzeń pracy serca, to wiele osób na nie cierpi i są różne odmiany i przyczyny. Jednak ja nie jestem w stanie udzielić Pani fachowej odpowiedzi. Tak samo jak inne osoby wypowiadające się w komentarzach w portalach i na forach internetowych.

  Pozdrawiam

 • Anonimowa

  Dzień dobry Mam do Pana/i pytanie mam nadzieję, że znajdzie pan/i chwilkę, aby zapoznać się z moją wiadomością. Otóż przez ok 6 lat cierpiałam na bulimię, teraz ok 3 lat nie wymiotuje. Jednak pojawiły się u mnie zaburzenia rytmu serca. Byłam u kariologa lecz wstydziłam się przyznać do tego, że wymiotowałam ;/ podano mi bisokard bodajże 2.5 g jednak moje tętno spadło do 40! Odstawiono i kazano przyjmować magnez i potas oraz odstawić używki i spokojnie żyć. Nie wiem sama czy można spokojnie żyć jeżeli serce nierówno bije. Czy te zaburzenia mogą być spowodowane wymiotami, czy jednak to już na tle nerwowym, bo wiem że osoby takie jak ja, które przestają wymiotować popadają w nerwice… ale czy aż tak silną, że powodują zaburzenia rytmu serca?? Proszę o odpowiedz, bo chciałam bym z kimś porozmawiać na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:

Działy

Tagi

Popularne

Serwis używa plików cookie, korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie - Polityka Cookies i Prywatności