Porady lekarskie przez internet – bezpłatna konsultacja kardiologiczna

W ramach projektu Coridum można obecnie uzyskać bezpłatną konsultację kardiologiczną. W tym celu wystarczy na stronie Cordium zostawić swój numer telefonu lub wypełnić zamieszczony tam formularz.

przekrój sercaProjekt ten oferuje osobom z problemami kardiologicznymi 24h monitoring serca. Jest to niewątpliwie dość ciekawy projekt współfinansowany z programu Innowacyjna Gospodarka. Aczkolwiek jest to projekt komercyjny – opłata za taką usługę 24-godzinnego monitoringu zależy od wybranego pakietu.

Obecnie w ramach akcji promocyjnej można tam bezpłatnie uzyskać porady lekarza – kardiologa.

Szczególnie zalecane dla osób którym:

 • Często zmienia się temperatura ciała, co może mieć wpływ na stan zdrowia serca;
 • osób, których serce jest narażone na dodatkowe obciążenie;
 • osób zagrożonych zawałem;
 • osób z arytmią serca;
 • i innych osób z chorobami serca;

Może to się okazać również bardzo przydatna usługa dla osób starszych, szczególnie w okresach upałów jakie niedawno mieliśmy w Polsce.

Komentarze i opinie na forum:

19 komentarzy do "Porady lekarskie przez internet – bezpłatna konsultacja kardiologiczna"

 1. Beata pisze:

  Witam. Proszę o wytłumaczenie mi wyniku echa serca czy wszystko jest w porządku. Jama serca nieposzerzona. Napływ mitralny-typu zaburzonej relaksacji lewej komory. Zastawka mitralny -w normie, śladowa niedomykalność. Zastawka trójdzielna-norma śladowa niedomykalność. Zastawka płucna, norma, czas akcel płucnej 130ms, śladowa niedomykalność. Wiotka przegroda międzyprzedsionkowa.

 2. On pisze:

  Czy przy ostrym zapaleniu osierdzia i zapaleniu mięśnia sercowego można się zaszczepić przeciwko covid?

 3. Edi pisze:

  Witaj. Nie sądzę, że ktoś Ci odpowie na takie pytanie, bo to wymaga specjalistycznej konsultacji lekarskiej i wglądu do wyników badań. W każdym razie jeżeli masz wątpliwości zasięgnij opinii innego lekarza specjalisty. W Internecie na forach ludzie Ci głupoty napiszą. Znajdą się i tacy co Ci specyfiki będą wciskać z pseudo cudownym działaniem, które rzekomo Cię same uzdrowią i jeszcze wyleczą inne choroby. Także uważaj na porady quasi doktorów internetowych.

 4. Kardiolog pisze:

  Dzień dobry, wykryto u mnie Myokarditis w tłumaczeniu jak się nie mylę zapalenie mięśnia sercowego. Chcą przeprowadzić na mnie zabieg. Podobno tylko to mi pomoże w powrocie do zdrowia. Zabieg Kardiowersji. Nie wiem czy, aby na pewno nie ma innej metody leczenia choćby leki. Obawiam się tego zabiegu. Proszę o radę.

 5. Alicja pisze:

  Witam. Mama jest po 3 zawałach i już długo nie miała robionego przepływu krwi. Chcemy z siostrami złożyć się na taki zabieg, ale nie wiemy jaki dokładnie wybrać. Co będzie lepsze czy przepływ żył kończyn dolnych, czy tętnicy? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

 6. Mar pisze:

  Może to migrena. Co do ciśnienia to zależy jakie masz standardowo. Nie każdy ma książkowe. Nie jestem jednak lekarzem. Jeśli źle się czujesz to powinien Cię lekarz zbadać.

 7. Klaudia pisze:

  Witam mam 28 lat od tygodnia głowa boli mnie praktycznie codziennie (od kąd pamiętam miałam bóle głowy) wczoraj bolała mnie bardzo do tego odczuwam ból w klatce piersiowej ciśnienie jakie miałam 117/72/140 ostatnie dni 117/75/108, 110/68/114

 8. Marek pisze:

  No to dość niskie, ale nie jestem lekarzem. Chyba to nie jest jakiś większy problem. Jak tak będzie cały czas i Panią to martwi, to powinna Pani pójść do lekarza i zbadać.

 9. Anonimowa pisze:

  Mam 83 lata. Przed chwilą zmierzyłem sobie ciśnienie 112/62 puls 91.

 10. Kamil pisze:

  Witam.
  Mam 31 lat i mniej więcej od miesiąca zacząłem odczuwać nieprzyjemny szum w uszach i moje serce co jakiś czas dziwnie pracuje (kołacze), oczywiście ten objaw występuje u mnie 2 czasem więcej razy na dzień. Co w tej sytuacji robić?

 11. Częstoskurcz pisze:

  WITAM, rok temu miałem częstoskurcz zawieźli mnie na pogotowie i złapali go na ekg lekarz powiedział, że to częstoskurcz przedsionkowo-komorowy AVRT. PO Krótkim pobycie w szpitalu przy wypisie dostałem skierowanie do szpitala w Krakowie Jana Pawła na konsultacje. Lekarz powiedział, że ablacja. Mam pytanie – jeżeli ten częstoskurcz już 1,5 roku nie wraca i był to tylko jeden raz to co robić?

 12. lukaszp1265 pisze:

  Witam
  Ostatnim czasem mam częste kołatanie serca. Jest one systematyczne od około miesiąca. Czuje również jakby kłucie w mostku. Robiłem kilkukrotnie ekg i lekarze za każdym razem byli zdania, że nic nie wykazuje, ale dla mnie to jest bardzo dziwne. Czy to jest możliwe, że ekg nic nie wykazało? Ostatnio dużo zrzuciłem wagi i przybrałem w krótkim czasie około 10 kg. Czy może to być przyczyna? Bardzo mnie to nie pokoi. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

 13. Wojtek pisze:

  Witam serdecznie mam sprawę i potrzebuję garść informacji ws medycznych.
  Mój teść miał we wtorek 21 Czerwca zawał serca. Z informacji mi znanych postronne osoby go reanimowały do przyjazdu karetki. Trwało to około 25/30 minut. Następnie załoga pogotowia w wyniku dalszych czynności reanimowali go kolejne 20 minut. Po czym przywrócili mu akcję serca i przewieźli do szpitala w stanie śpiączki. Od przyjęcia do badan tomograficznych minęło około 5 / 6 godzin, na których NIE WYKAZAŁO NIEDOTLENIENIA MÓZGU. W stanie śpiączki farmakologicznej przebywał do 48h. W śpiączce był 6 dni. W 8 dniu ponownie zbadali teścia i wykazało całkowite, CAŁKOWITE NIEDOTLENIENIE MÓZGU i tu mam prośbę do państwa proszę o wyjaśnienie mi na chłopski rozum co się stało, że do 4 czy 5 dnia teoretycznie było dobrze, a 8 dnia stracił rozum i praktycznie jest rośliną. W między czasie miał infekcje jelitową oraz zabieg koronografii. Proszę o pomoc w zrozumieniu tej zagadki.

 14. admin pisze:

  Najlepiej jeżeli zapyta Pani jego lekarza.

 15. Ab pisze:

  Mój narzeczony ma wszczepiony rozrusznik serca, teraz czeka go ablacja, nie mamy jeszcze potomstwa, czy będzie mógł mieć dzieci ?

 16. Ewa pisze:

  Proszę o szybka odpowiedz ponieważ przebywam w Niemczech. W lipcu miałam koronarografię na dwóch tętnicach z 2 godz zabiegiem. Czułam się dobrze. I nagle w tamtą środę dostałam wysokiego ciśnienia 182/102. Dostałam drgawek po wypiciu herbaty i ogrzaniu przeszło do 160 i tak od tygodnia mam problem z ciśnieniem albo jest wysokie, albo niskie do 115/75 do tego ból w klatce piersiowej promieniuje do barku lewego i mrowienie. Pulsują mi tętnice szyjne, zimnie kończyny. Kiedy ciśnienie się wzmaga muszę iść na stolec – jest normalny, ale częsty. Szum w uszach i tętniące kończyny, do tego od czasu do czasu muszę odpluć wydzielinę – jest biała. Byłam u lekarza. Trafiłam na ginekologa, który na izbie przyjęć powiedział, że ciśnienie nie jest złe 162/100. Przy tym bólu i stresie ze strachu rozpłakałam się i lekarz (Polak) stwierdził, że jestem do leczenia psychiatrycznego, nie słuchał, ani nie rozumiał co mu mówię. Nawet nie chciał zrozumieć. Na drugi dzień pojechałam do mojego lekarza pierwszego kontaktu. Zrobiono mi EKG i nic nie wykazało. Puls był nawet niski więc norma (na poczekalni czekałam dość długo, wiec byłam w spoczynku). Pani doktor uznała, że to raczej stres i ewentualnie skontaktuje się z kardiologiem. Ale mnie dalej boli i tak jak opisałam się dzieje. Kiedy siedzę jest ok. Gdy więcej pracuję i ciężej jest tragicznie. Ciśnienie się wzmaga, a ból nasila. Nikt mi nie wierzy uważając, że to psychika. Przebywam w Niemczech mam wrócić do kraju ok 20 grudnia. Proszę o odpowiedz.

 17. Paulina pisze:

  Moja babcia ma migotanie przedsionków, niedługo będzie miała zabieg kardiowersji. Z tej przyczyny lekarz zapisał jej pradaxa, po którym się źle czuj. Mam pytanie jaki jest najlepszy zamiennik?

 18. admin pisze:

  Droga Pani,
  nie mam kompetencji, by udzielić Pani odpowiedzi na Pani pytania, ponieważ nie jestem lekarzem. Jednak uważam, że nie powinna się Pani kierować opiniami, komentarzami w portalach i na forach, bo często piszą je ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, a i tak się wypowiadają. Jeżeli ma Pani wątpliwości wobec zaleceń lekarza, powinna Pani udać się do innego na konsultacje i porównać opinie. Ewentualnie może się Pani czegoś dowiedzieć na jakichś forach internetowych, gdzie wypowiadają się kobiety z podobnym problemem. Co do wymiotowania to się nie ma czego wstydzić. To nie jest nic aż tak dziwnego. Choroba jak każda inna. Lepiej powiedzieć lekarzowi, niż się wstydzić, bo może mieć to duże znaczenie.

  Co do zaburzeń pracy serca, to wiele osób na nie cierpi i są różne odmiany i przyczyny. Jednak ja nie jestem w stanie udzielić Pani fachowej odpowiedzi. Tak samo jak inne osoby wypowiadające się w komentarzach w portalach i na forach internetowych.

  Pozdrawiam

 19. Anonimowa pisze:

  Dzień dobry Mam do Pana/i pytanie mam nadzieję, że znajdzie pan/i chwilkę, aby zapoznać się z moją wiadomością. Otóż przez ok 6 lat cierpiałam na bulimię, teraz ok 3 lat nie wymiotuje. Jednak pojawiły się u mnie zaburzenia rytmu serca. Byłam u kariologa lecz wstydziłam się przyznać do tego, że wymiotowałam ;/ podano mi bisokard bodajże 2.5 g jednak moje tętno spadło do 40! Odstawiono i kazano przyjmować magnez i potas oraz odstawić używki i spokojnie żyć. Nie wiem sama czy można spokojnie żyć jeżeli serce nierówno bije. Czy te zaburzenia mogą być spowodowane wymiotami, czy jednak to już na tle nerwowym, bo wiem że osoby takie jak ja, które przestają wymiotować popadają w nerwice… ale czy aż tak silną, że powodują zaburzenia rytmu serca?? Proszę o odpowiedz, bo chciałam bym z kimś porozmawiać na ten temat.

Zostaw komentarz

Powered by: WP