Słowacja – idealne miejsce na ferie z dziećmi

Baseny termalne, wspaniałe stoki narciarskie oraz piękna okolica – takimi atrakcjami przyciąga Słowacja. Jakie rejony mogą się tu okazać idealnym miejscem na spędzenie zimowych ferii z dziećmi?

 

Czy ferie na Słowacji muszą być drogie?

Tatry Słowackie
fot. Wikimedia

Bliskość Polski oznacza mniejsze koszty podróży, a popularność wśród turystów wpływa na szeroką ofertę turystyczną Słowacji. Dzięki edom.pl można wybierać w ofertach apartamentów oraz wakacyjnych domów znajdujących się w najbardziej atrakcyjnych regionach. Wysokie Tatry czy pełna skarbów Orawa są tu godnie reprezentowane. Ponad 300 kwater w tatrzańskich miejscowościach, ponad 50 na Orawie – taka oferta sprawia, że można zaplanować na Słowacji wyjątkowe ferie dla całej rodziny w przystępnej cenie. Dom z pełnym wyposażeniem w Tatrach to wydatek około 2,5 tys. złotych tygodniowo. Biorąc pod uwagę fakt, że znajdzie się w nim miejsce dla 8 osób, cena nie jest wysoka. Jeszcze tańsza jest Orawa, na terenie której atrakcyjne kwatery dla całej rodziny można wynająć już za 1,5 tys. złotych tygodniowo. W jaki sposób te dwa regiony mogą zaspokoić potrzeby rodzin podróżujących z dziećmi?

 

Słowackie Tatry dla całej rodziny

 

Wspaniałe stoki narciarskie w rejonie Chopoka oraz Tatrzańskiej Łomnicy, park wodny Tatralandia (będący największym kompleksem basenów termalnych na Słowacji) oraz piękne jaskinie czekające w malowniczych dolinkach tatrzańskich – to najlepsza reklama dla słowackich Tatr. Ten region stał się już kilka lat temu obszarem chętnie odwiedzanym przez Polaków w okresie ferii zimowych. Liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu mają tu i duzi, i mali.

 

Magiczna Orawa

Zamek w Orawie
fot. Wikimedia

Orawa być może nie zaskoczy atrakcyjnymi stokami narciarskimi tak, jak Tatry, ale i tu czeka moc atrakcji. Zamek Orawski oraz historyczne miasta z pewnością zasługują na uwagę. Zabudową przyciąga Trzciana oraz Dolny Kubin, choć na wyprawę z dziećmi wyjątkowo atrakcyjnym terenem stają się okolice wsi Zubrzec. Tutejsze Muzeum Wsi Orawskiej to miejsce, w którym cała rodzina może poszerzyć swą wiedzę na temat Słowacji. W pobliskiej Dolinie Zuberskiej czekają wyciągi narciarskie, dzięki czemu zwiedzanie można połączyć tu z uprawianiem sportów zimowych. Dobrym punktem wypadowym w góry oraz na narty są też Oravice, które kuszą przede wszystkim wspaniałymi basenami termalnymi. W odległości zaledwie 30 km od Zakopanego można skorzystać z kilku basenów wyposażonych w zjeżdżalnie i sztuczne fale, przez co i dorośli, i dzieci mogą tu liczyć na doskonałą zabawę.

Komentarze i opinie na forum:

8 komentarzy do "Słowacja – idealne miejsce na ferie z dziećmi"

 1. Ogi pisze:

  Słowacja i państwa ościenne, które graniczą z Polską są niedoceniane przed turystów. Zauważcie, że jak się mówi o wycieczkach to mówi się o egzotyce (Egipt, Tunezja, Indie, Afryka). Nikt nie mówi Litwa, Słowacja, Czechy …
  Uważam, że to błąd i powinno się docenić piękno, które mamy na wyciągnięcie ręki. Dzięki szybkiemu rozwojowi internetu i różnym formom które oferują usługi turystyczne możemy nie tylko porównać ceny ale i zobaczyć najciekawsze miejsca które chcielibyśmy odwiedzić.

 2. Paula pisze:

  Przekonały mnie ceny i tani kwaterunek mamy tam swoje miejsce już od dwóch lat jeździmy z dzieciakami na narty w czasie ferii.
  Naprawdę za nie duże pieniądze jest cudowny odpoczynek i wiele atrakcji, a co ważne nie ma kłopotów z językiem, czyli łatwo się porozumieć.

 3. softi pisze:

  Wyjazdy na ferie czy urlop na Słowację wcale nie muszą być drogie, niejednokrotnie są tańsze niż w Polsce. Ceny są porównywalne o ile nie niższe i dotyczy to praktycznie wszystkiego.

 4. mit pisze:

  Będąc na wczasach w Zakopanym odwiedziliśmy słowacką Oravicę z jej basenami. Frajdę miały nie tylko dzieci.

 5. ergo pisze:

  Słowacja nie jest droga, ceny są porównywalne do naszych, warto spędzić tam nie tylko ferie, jest pięknie również latem.

 6. Frycek pisze:

  Słowackie Tatry są szczególnie piękne. Zimą dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów mogą z powodzeniem uczyć poprawnej jazdy na nartach. Latem niezapomniane widoki i piękne szlaki.

 7. Ania pisze:

  Jakiś czas temu byłam na Słowacji i mimo, że początkowo nie byłam przekonana do gorących źródeł, to jak się przełamałam i spróbowałam, zrozumiałam co ludzie w nich widzą i dlaczego chętnie do nich wracają.

 8. Beti pisze:

  Słowacja nie jest droga, ceny są porównywalne do naszych. Nie wiem jak wygląda oferta dla narciarzy, ale latem wolę Słowację niż naszą stronę zdecydowanie. Nie miałam okazji zwiedzić jeszcze wszystkiego i mam zamiar to nadrobić.

Zostaw komentarz

Powered by: WP