Soczewki kontaktowe w podróży

Każdy z nas ma własny patent na pakowanie walizek. Opracowanie strategii ma pomoc Nam w optymalnym skompletowaniu bagażu. Jednak nawet najlepszym zdarza się zapomnieć o jakimś mniej lub bardziej istotnym drobiazgu. Jeśli nie jest to portfel czy bilet, nie stanie się nic złego. W końcu lotniska, dworce czy hotele pełne są butików w których zapominalscy mogą kupić przysłowiową szczoteczkę do zębów.

Gorzej kiedy zapominamy lub tracimy coś mniej oczywistego. W zagranicznych sklepach nie zawsze znajdziemy nasz płyn do soczewek, czy krople do oczu. O soczewkach i zestawie do ich pielęgnacji powinniśmy pamiętać w trakcie planowania wyjazdu. O czym nie wypada zapomnieć? W jaki sposób spakować soczewki na wyjazd? Zastanówmy się dokąd jedziemy i co może nas tam spotkać. Zmieniając klimat lepiej być przygotowanym na wszystko czarnowidzem. Spakujmy do walizki nie tylko standardowy zestaw, ale tez tabletki do czyszczenia soczewek oraz krople do oczu. Nie zapominajmy tez o zapasowym komplecie szkieł!

soczewka w oku

W wyborze odpowiedniego ekwipunku najlepiej pomoże nam okulista. Czego nie powinniśmy robić? Jeśli nigdy dotychczas nie nosiliśmy kontaktów, nie kupujmy ich chwilę przed podróżą. Nie traktujmy ich jak ekstrawaganckich butów, na których noszenie nie zdecydowalibyśmy się w kraju. Tą rade powinny sobie wziąć do serca szczególnie Ci, którzy podczas zagranicznego urlopu postanowili nosić soczewki kolorowe. Jeśli nasza wiedza ogranicza się do tego, że pozwalają one zmienić kolor oczu, lepiej jest testować je podczas pobytu w kraju.

Źródła

[1] Opinie eksperta z Seeworld.pl – Soczewki toryczne
[2] Własna wiedza i doświadczenie

Komentarze i opinie na forum:

Brak komentarzy i opinii na forum do "Soczewki kontaktowe w podróży"

Zostaw komentarz

Powered by: WP