Fotografia i wizaż – stylizacja i makijaż do zdjęć

Fotografia staje się coraz bardziej powszechna i popularna, każdego dnia zwiększa się ilość osób wykonywających zawód fotografa. Wielu ludzi przyłącza się do uczestnictwa w największym systemie fotoblogowym: PhotoBlog.pl, na którym dzielą się swoimi osiągnięciami fotograficznymi. Każda z tych osób walczy o miejsce w rubryce: polecane zdjęcia, które widnieją tam przez krótki czas, a następnie są zmieniane.

sesja zdjęciowa w mieście

Autorzy zdjęć przy każdej fotografii dodają opis dnia lub czasu, w którym trwała sesja. Dodatkowo dzielą się doświadczeniami oraz komentują obrazy i wpisy znajomych z portalu. Niemal wszystkie te zdjęcia są wyjątkowo oryginalne, niespotykane, każdy z fotografów posiada ogromną kreatywność, którą potrafi wykorzystać do wykonywania profesjonalnych obrazów, które zachwycają wszystkich.

Stylizacja i makijaż do zdjęć

makijaż do zdjęć Podczas sesji zdjęciowych modele lub modelki są odpowiednio przygotowywane poprzez długi proces stylizacji. Dobierane są ubrania oraz dodatki, fryzjer dba o ich włosy i układa je zgodnie z wizją autora oraz wykonywany jest makijaż przez profesjonalną wizażystkę tak, aby pasował do osoby fotografowanej, a także tła zdjęcia. Wizażystka spełnia najważniejszą rolę spomiędzy osób, które przygotowują modeli do zdjęć, ponieważ to ona nadaje wyrazistości twarzy modelów, komponuje ich nastrój oraz podkreśla panującą atmosferę na fotografii. Nie mogłaby ona na przykład wykonać kolorowego, wiosenno-letniego makijażu jeżeli na zdjęciu ma panować żal i rozpacz oraz. W takim przypadku najczęściej wykorzystywane są ciemne lub czarne cienie do powiek oraz mocno podkreślane są rzęsy.

Dodatkowo, aby stworzyć kontrast używany jest bardzo jasny podkład to twarzy, a jeżeli fotograf chce stworzyć jakiś akcent kolorystyczny wykorzystywana jest czerwona szminka lub pomarańcz, który jest obecnie największym hitem wśród kosmetyków. Oprócz tego stylistka lub wizażystka celowo może lekko rozmazać make-up.

Komentarze i opinie na forum:

Brak komentarzy i opinii na forum do "Fotografia i wizaż – stylizacja i makijaż do zdjęć"

Zostaw komentarz

Powered by: WP