Wyzwanie – idealnie proste włosy

Idealnie wygładzone, proste włosy prezentują się niezwykle zdrowo i efektownie. Są więc marzeniem niejednej z pań.

Niestety, nie każda z nas może pochwalić się takimi pasmami. W znaczącej większości zmagamy się z niesfornymi kosmykami, które kręcą się w każdą stronę lub z nieestetycznym puszeniem się włosów. Na szczęście, istnieją sposoby na idealnie proste włosy.

Skorzystaj ze szczotki

Jedną z podstawowych metod, dzięki którym możemy osiągnąć efekt prostych włosów jest wykorzystanie prostej lub półokrągłej szczotki. Wystarczy podczas suszenia wyciągać kolejne pasma na szczotce by nadać im znacznie bardziej prosty kształt. Niestety, ta stylizacja włosów sprawdzi się jedynie w przypadku pań, których włosy są z natury proste i wymagają jedynie niewielkiej pomocy i wygładzenia. Warto również wspomnieć o tym, że efekt osiągnięty w ten sposób nie należy do zbyt długotrwałych. Wystarczy wilgotne powietrze by włosy ponownie zaczęły się skręcać.

Prostownica – szybki sposób na idealny efekt

kobieta w sukience w grochy

Kolejną metodą, która przynosi znacznie lepsze efekty jest stosowanie prostownicy. Stylizacja i wygładzanie włosów za pomocą tego urządzenia jest prosta i szybka. Co więcej, za pomocą prostownicy jesteśmy w stanie wyprostować nawet mocno kręcone włosy. Niestety, metoda ta również ma swoje wady. Wysoka temperatura prostownicy może bowiem przyczyniać się do uszkodzenia struktury włosów. Prostownica nie jest więc polecana paniom o włosach cienkich i wysuszonych.

Prostowanie za pomocą kosmetyków – bezpieczne rozwiązanie

Wydawać więc mogłoby się, że idealne prostowanie włosów nie istnieje. Tymczasem to nie do końca prawda. Możemy bowiem skorzystać z specjalnych preparatów, które pozwalają na wygładzenie i wyprostowanie włosów bez ich uszkodzenia. Co więcej, preparaty te sprawiają, że włosy nabierają blasku i stają się miękkie i przyjemne w dotyku.

Podsumowując, każda z nas ma szansę na to, by móc cieszyć się idealnie wyglądającą fryzurą. Wystarczy odpowiednia stylizacja włosów dopasowana do kondycji naszych pasm by wygładzanie włosów było efektywne a jednocześnie bezpieczne.

Komentarze i opinie na forum:

7 komentarzy do "Wyzwanie – idealnie proste włosy"

 1. Pati pisze:

  A jak zrobić idealne loki 😉 ?????

 2. Mona pisze:

  Jakie prostownice używacie / polecacie?

 3. Betina pisze:

  No od tej babki mi się akurat jakoś tak specjalnie nie podobają.

 4. Gabi pisze:

  Dobre kosmetyki czyli jakie?

 5. Ewka pisze:

  Ja prawie dziennie prostuję i nie jest źle. Trzeba mieć dobre kosmetyki. Bardziej już farbowanie niszczy.

 6. Gość pisze:

  Czy prostowanie przypadkiem nie niszczy włosów?

 7. Iga pisze:

  Dobra prostownica i odżywka.

Zostaw komentarz

Powered by: WP